בורא עולם מקשיב לנו

אורי שכטר, מנהל אגף שורשים בארגון רבני צהר ופעיל חברתי.

בורא עולם אני ובן זוגי מעוניינים להתחתן בחתונה יהודית מכובדת, יש כבר שמלה, אבל אין לנו אמצעיים נוספים כדי שהחתונה תתקיים. אין לי אבא וגם לא אמא, וגם המצב אצל בן זוגי לא משהו, אז אולי תעשה לנו נס קטן

לפני כמה שנים חגגו בישוב מסוים יובל שנים להקמתו. הנהלת הישוב החליטה שבמסגרת חגיגות היובל הם מעוניינים לערוך חתונה מא’ ועד ת’ לזוג שאין באפשרותו להרים חתונה בכוחות עצמו.
ביום ראשון אחד בשעות הערב התקשרה אלי נציגה מהישוב האחראית על הפרויקט וסיפרה לי על הרעיון של החתונה ועל כל הדברים הרבים שהם עשו לקראתה. היא סיפרה לי גם לאיזה פרטים קטנים הם ירדו מעבר כמובן לחתונה המפוארת עצמה. הם דאגו לצימר לכלה לפני החתונה באזור הישוב, מלון לזוג לאחרי החתונה, טבעות לחתן ולכלה, טבעת יהלום לכלה לאירוסין ועוד ועוד. לסיום, אמרה לי “רק חסר לנו משהו קטן ולכן התקשרתי אליך”. שאלתי “מה חסר לכם?” והיא ענתה “חסר לנו זוג”. יש להם הכול וחסר להם משהו פעוט כזה ושולי, זוג שיהנה מכל היופי והשפע הזה.


נפרדתי ממנה וקבלתי על עצמי להשיג להם זוג לחתונה. עוד באותו הערב פרסמתי בפייסבוק ובוואטסאפ: “מחפשים זוג שמעוניין להתחתן ואין לו את אמצעיים לערוך את החתונה בכוחות עצמו”.
חמש דקות לאחר ששלחתי את ההודעה קיבלתי טלפון מבחורה: “בקשר למודעה שפרסמת, אנחנו הזוג”. שאלתי “למה אתם הזוג?”. היא סיפרה לי על היתמות שלה ושל בן זוגה ועל כך שהם מאוד רוצים להתחתן אבל אין באפשרותם להתחתן מבחינה כלכלית ואין גם מי שיכול לעזור להם.
אמרתי לה “נשמע לי שאתם מתאימים, אבל מכיוון שמדובר בלא מעט כספי ציבור אני חייב לפגוש אתכם ולהכיר אתכם ולוודא שבאמת אתם זקוקים לחתונה הזאת”. הוספתי ואמרתי שלמחרת בבוקר, ביום שני אני נוסע לתל אביב, ונוכל להיפגש בתשע בבוקר באחת החורשות שבאזור מחלף לטרון על שולחן קק”ל כדי שנכיר ונסגור את הפרטים של החתונה.
ביום ראשון בבוקר הגעתי למקום שבו קבענו. החניתי את הרכב והתחלתי להתקדם לכיוון הזוג שישב בשולחן קק”ל בתוך החורשה. איך שראיתי אותם מרחוק אמרתי בליבי אין לי ספק שזה הזוג שמגיעה לו החתונה. מדובר בזוג מקסים וצנוע מאוד שהחיים עד כה לא כל כך האירו להם פנים, בעיקר בתחום המשפחתי (יתמות, עזיבת הבית בגיל צעיר ועוד). די מהר סגרנו את תאריך החתונה ואת כל הפרטים הקטנים כדי שהם יזכו לאירוע מושלם.
לפני שנפרדתי מהם אמרתי: “יש לי רק שאלה אחת אליכם לפני שאנחנו נפרדים, למה לדעתכם אתם זכיתם להיות הזוג שיארגנו לו את החתונה?”.
החתן הסתכל עלי ואמר לי “אין לי מושג תשאל אותה?”.
ואז אמרה לי הכלה המיועדת: “אתמול (ביום ראשון) הלכתי עם חברה בתל-אביב וראיתי חנות של שמלות כלה, נכנסתי לחנות ומצאתי שמלה שלא הייתה יקרה ומצאה חן בעיני מאוד. התמקחתי עוד קצת עם המוכרת וקניתי את השמלה. כשהגעתי לדירה שלי תליתי את השמלה על הארון והתיישבתי מולה, הסתכלתי עליה ואז הסתכלתי לכיוון השמיים ואמרתי ‘בורא עולם אני ובן זוגי מעוניינים להתחתן בחתונה יהודית מכובדת, יש כבר שמלה, אבל אין לנו אמצעיים נוספים כדי שהחתונה תתקיים. אין לי אבא וגם לא אמא, וגם המצב אצל בן זוגי לא משהו, אז אולי תעשה לנו נס קטן ותעזור לנו שנוכל להתחתן ולראות אור ושמחה בחיים שלנו. אתה אבא שלנו’. סיימתי את הדיבור הזה בעיניים דומעות. ואז הסתכלתי בפלאפון וראיתי את ההודעה שלך על זה שמחפשים להרים חתונה לזוג, ומיד התקשרתי אליך”.
עיניי התמלאו בדמעות. נפרדתי מהזוג בשמחה, לאחר שקיבלתי שיעור חשוב שבורא עולם מקשיב לתפילותינו, בעיקר אם הן מגיעות מתוך אמונה פשוטה.■
moc.liamg@33588iro

כתבות קודמות

דיוק

אורי שכטר, מנהל אגף שורשים בארגון רבני צהר ופעיל חברתי. קודם כל תודה לבורא עולם

קרא עוד »

שמץ מינהו

אורי שכטר, מנהל אגף שורשים בארגון רבני צהר ופעיל חברתי. הסתכלתי על הבחור ושאלתי אותו:

קרא עוד »

כל נדרי

אורי שכטר, מנהל אגף שורשים בארגון רבני צהר ופעיל חברתי. עמדתי למעלה והתפללתי לבורא עולם:

קרא עוד »

רק צינור

אורי שכטר, מנהל אגף שורשים בארגון רבני צהר ופעיל חברתי.  יש בורא לעולם, והוא הברז.

קרא עוד »

אורי שכטר

אורי שכטר, מנהל אגף שורשים בארגון רבני צהר ופעיל חברתי. פרשת ניצבים פותחת במילים “אַתֶּם

קרא עוד »